Faq – Najczęściej zadawane pytania

Do przygotowania projektu haftu komputerowego potrzebny jest plik wektorowy. W celu wyceny danego projektu prosimy o załączenie takiego pliku w mailu. W przypadku braku pliku wektorowego proszę dostarczyć bitmapę (minimalna rozdzielczość dla haftu wynosi 150dpi, a w przypadku nadruku 300dpi). Jeżeli mamy wykonać jedynie napis z gotowej czcionki to prosimy o załączenie takiej ze strony https://www.dafont.com/

Gramatura to waga metra kwadratowego danego materiału. Wybór gramatury jest kwestią indywidualną. Koszulka o gramaturze 120 g/m2 będzie lekka i przewiewna, podczas gdy koszulka 180 g/m2 będzie grubsza i bardziej „mięsista”. Do zdobienia odzieży haftem komputerowym zalecamy materiały o wyższej gramaturze. Nadruk można wykonać na wszystkich rodzajach tekstyliów. Najtańszą formą nadruku jest DTG. W przypadku większej ilości produktów zalecamy technikę sitodruku.

W przypadku haftu komputerowego zalecamy dobrać gramaturę tkaniny do „masywności” wzoru. Na lekkich koszulkach haft powinien być mniejszy i mniej szczegółowy niż na bluzach. Nadruk natomiast można wykonać na wszystkich rodzajach tekstyliów. Najtańszą formą nadruku jest DTG. W przypadku większej ilości zalecamy technikę sitodruku.

Oferujemy szereg usług ułatwiających założenie własnej marki odzieżowej. Realizujemy zlecenia kompleksowo, zaczynając od projektu, przez produkcję wraz ze zdobieniami i dodatkami, po pakowanie i transport. W naszej ofercie znajdują się również tekstylia Build Your Brand. Są to produkty czyste, pozbawione znakowań oraz metek i gotowe do zdobień. Pełny katalog dostępnych produktów znajduje się na stronie Build Your Brand

Każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Na jego cenę wpływają przede wszystkim stopień złożoności danego wzoru oraz ilość zamówionych produktów. Krótki napis z gotowej czcionki będzie tańszy od skomplikowanego wzoru. Do ceny usługi należy również doliczyć program hafciarski przygotowywany przez naszego grafika, którego cena może średnio wynieść od 20 do 60 zł. Program haftu to koszt jednorazowy ponoszony przez klienta przy pierwszym zamówieniu.

Terminy są ustalane indywidualnie z klientem oraz zależą od ilości, stopnia skomplikowania, jak i pory roku. W okresie wiosenno-letnim czas realizacji może wynieść od 2 do 6 tygodni. Zlecenia detaliczne są przeważnie realizowane w ciągu 10 dni roboczych.

Cena transportu zależy od ilości sztuk w zleceniu. Koszt transportu wynosi 20 zł netto za karton. Dla przykładu w kartonie mieszczą się 72 sztuki czapek z daszkiem czy 100 koszulek. W przypadku wysyłki za granicę prosimy o wcześniejszy kontakt.

Najbardziej wytrzymałą metodą zdobienia jest haft komputerowy. Nici, których używamy są odporne na pranie oraz światło słoneczne. Gwarantuje to długi okres żywotności zdobienia.

Przy zamówieniu większej ilości, jest możliwość wykonania prototypu. Wykonujemy wtedy wstępne próby i konsultujemy szczegóły z klientem w celu akceptacji danego wzoru.

Minimum produkcyjne uzależnione jest od wybranej techniki zdobienia. W szczególności będą to:

-Haft – 50 szt

-Druk DTG – 25 szt

Sitodruk – 100 szt

W ramach jednego zlecenia możemy łączyć różne techniki. Wykonujemy zdobienia mieszane przykładowo haft komputerowy z sitodrukiem. Zajmujemy się kompleksową wymianą metek producenta oraz spersonalizowanymi zawieszkami i naklejkami.

Najprostszym sposobem jest wybranie koloru na żywo poprzez wzornik jednak gdy nie mamy takiej możliwości pozostaje alternatywa na https://www.pantone.com/color-finder