Innowacyjna drukarka DTG KORNIT AVALANCHE HD6

maszyna do nadruków DTG
maszyna DTG Kornit

Pierwsza w Polsce i druga w Europie drukarka DTG KORNIT AVALANCHE HD6 stanęła w pracowni HFT71. Pozwala odzwierciedlić szeroką gamę barw, przy jednoczesnym zachowaniu doskonalej rozdzielczości nadruku. DTG KORNIT AVALANCHE HD6 gwarantuje najwyższą jakość.

Maszyna wyposażona w innowacyjny atrament NeoPigment Rapid zmienia zasady gry w druku cyfrowym DTG. Wydruk cechuje niezwykle wysoka odporność na spieranie — porównywalna z wytrzymałością sitodruku — nawet do 100 prań. Z biegiem czasu aplikacja nie kruszy się, nie pęka i nie marszczy się. Ponadto drukarka pozwala zaoszczędzić ilość użytej farby o połowę w porównaniu z innymi drukarkami DTG, a to znacząco wpływa na konkurencyjną cenę wydruku.

Technika DTG umożliwia aplikację obrazu bezpośrednio na ubranie, tekstylia umieszczone na specjalnej podkładce przechodzą przez drukarkę. Zaletą aplikacji wykonanej tą techniką jest jej przepuszczalność — ubranie oddycha. Druk DTG nie tworzy bowiem na materiale naklejonej warstwy, ale jest niezmiernie lekki i niewyczuwalny w dotyku. Technika sprawdza się doskonale, jeżeli chcesz ozdobić tkaninę oraz zależy Ci na szczegółowym odwzorowaniu grafik (przede wszystkim zdjęć). O liczbie kolorów, które mogą zostać użyte do wydruku, można powiedzieć, że jest praktycznie nieograniczona.

Wyposażona jest w 20 głowic Spectra Polaris, każda z nich zaś w 256 dysz. Umożliwia aplikowanie grafik w palecie CMYK, dysponuje jednocześnie dodatkowymi kolorami, takimi jak czerwony, zielony i biały. Pozwala na bezpośredni wydruk zarówno na ubraniach wykonanych z jasnych, jak i ciemnych materiałów. Rozdzielczość nadruku wynosi do 1200 DPI, zaś maksymalne pole wydruku to zaś 2 x 60 x 90 cm (ramy standardowe to: 2 x 40 x 50 cm). Drukarka ma wbudowany system recyrkulacji tuszu oraz system utrzymania wilgoci.

Drukarka DTG KORNIT AVALANCHE HD6

Opatentowana, innowacyjna technika, eliminuje zewnętrzną obróbkę wstępną tkaniny, pozwalając jednocześnie na maksymalnie efektywny nadruk na wielu rodzajach tekstyliów o zróżnicowanej wielkości. Maszyna gwarantująca niezawodność posiada zautomatyzowane procedury konserwacji, a proces produkcji jest przyjazny środowisku.