Haft Komputerowy

Haft Komputerowy – płaski, przestrzenny, pętelkowy

Jedna z najbardziej popularnych technik zdobienia odzieży, polegająca na odwzorowaniu motywu na materiale ściegami hafciarskimi przy pomocy programu komputerowego. Uważany za najbardziej szlachetną formę zdobienia jest przy tym trwały, odporny na ścieranie i przebarwienia. Oferujemy hafty komputerowe na odzieży w zakresie do 15 kolorów.

Haft komputerowy cennik

Haft tradycyjny (płaski)

Technika mniej precyzyjna od druku uważana jednak za bardziej szykowną i elegancką.

Metoda puffy – odłam haftu tradycyjnego imitujący haft przestrzenny jednak nie aż tak efektownie jak przy użyciu pianki.

Haft tradycyjny stosowany jest na wszelakich częściach odzieży i akcesoriach.

Naszywki haftowane

Haftowane na aplikacji pokrywające ją całkowicie lub częściowo, metodą 2D lub mieszaną 2D/3D są oddzielą ozdobą najczęściej doszyte rzadkim ściegiem do bluzy, koszulki, spodni, czapki, plecaka, torby itd.

Haft przestrzenny (3D)

Metoda z wykorzystaniem pianki hafciarskiej i odpowiednich ściegów dająca efekt wypukłego haftu (haft 3D), często mieszana z haftem tradycyjnym (2D).

Wykorzystywana przede wszystkim w odzieży młodzieżowej (czapkach, bluzach).

Aplikacje hafciarskie

Technika polegająca na nakładaniu elementów wyciętych z materiału na odzież i obhaftowywaniu ich. W aplikacji można użyć jednej warstwy tkaniny, ale można również piętrować warstwy w celu uzyskania niebanalnego kontrastu. Aplikacje hafciarskie sprawdzają się przy dużych wzorach, w których jest sporo wolnej, jednokolorowej przestrzeni. Metoda ta pozwala na obniżenie kosztów zdobienia ubrań i skraca czas produkcji.

Haft chenille (pętelkowy)

Rodzaj haftu pętelkowego/ łańcuszkowego zwany potocznie szenilką, wykonywany włóczką. Tworzy efekt wypukłego i puszystego haftu, może mieć też postać haftu płaskiego jednak jest grubszy od haftu tradycyjnego. Stosowany najczęściej przy zdobieniu odzieży dziecięcej.