Metki – wszywki odzieżowe na ubrania

Metki są jednym z ważnych elementów przy produkcji odzieży i akcesoriów odzieżowych. Pozwalają na podniesienie prestiżu wykonywanych produktów, a dzięki temu zwiększa się jego wartość w stosunku do innych podobnych dostępnych na rynku.

Oferujemy metki odzieżowe w czterech różnych typach:

Metki żakardowe (tkane)

Etykieta żakardowa jest jednym na najczęściej stosowanych sposobów konfekcjonowania odzieży i akcesoriów odzieżowych, takich jak czapki czy torby. Są bardzo trwałe i eleganckie. Oferujemy możliwość wykonania wszywek o dowolnym rozmiarze i kształcie w szerokiej palecie kolorów (w zależności od techniki tkackiej) oraz kilka rodzajów wykończeń, m.in. zawijane brzegi, zaprasowane w pół, w formie wieszaka np. do zamka błyskawicznego, a także podklejanie taśmą samoprzylepną, czy wycinane laserem.

Metki drukowane termotransferowe

Drukowanie techniką termo transferu jest najczęściej wykorzystywane przy produkcji wszywek pielęgnacyjnych. Są one również tańsze niż etykiety tkane. Technologia ta pozwala na stworzenie krótkich serii w szybkim czasie. Minusem mogą być jedynie szerokość, dość ściśle określona oraz ograniczony zakres kolorów. Jesteśmy w stanie zaoferować wykonanie metek ze składem surowcowym, przepisem prania, rozmiarem, w różnych językach czy kodami kreskowymi.

Metki drukowane hot-stampingowe

Metoda hot-stamping w produkcji metek odzieżowych jest najczęściej stosowana przy różnorodnych i szczegółowych grafikach, np. z logo producenta. Taki nadruk jest dość trwały i wytrzymuje dużą ilość prań, jednak jest to dość kosztowny sposób znakowania odzieży. Wykonujemy wszywki rozmiarowe (z samym numerkiem), pielęgnacyjne (skład, przepis prania), wielojęzyczne i wielokolorowe.

Metki drukowane sublimacyjne

Metki wykonywane metodą sublimacji pozwalają na wykorzystanie wielokolorowych projektów, zawierających np. gradient czy bardzo drobne elementy. Są bardzo trwałe i delikatne w dotyku, ponieważ drukowane są na taśmie poliestrowej. Oferujemy wykonanie metek z szczegółowymi logotypami o różnorakich kolorach i różnych wykończeniach (zaprasowane końce, niesymetrycznie zaprasowane końce, wieszak, itp.)