Pozostałe nadruki na odzieży i tekstyliach

Sublimacja

Sublimacja- metoda druku cyfrowego polegająca na przenoszeniu wzorów na jasne tekstylia o dużej zawartości poliestru za pomocą prasy termicznej, lub metodą Roll to Roll za pomocą KALANDRA. Specjalna farba pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia na stałe wnika w strukturę materiału. Ilość kolorów jest nieograniczona, a nadruk niewyczuwalny w dotyku. Druk sublimacyjny charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu i długotrwałością.

Termotransfer cyfrowy

Technika wykonywana za pomocą drukarki cyfrowej oraz prasy termicznej. Wzory graficzne są drukowane na przylepnej powierzchni papieru transferowego, a następnie wprasowywane na odzież. W przeciwieństwie do techniki DTG termotransfer cyfrowy można stosować na wszystkich rodzajach tkanin.

Nadruki są trwałe, mają wysoką rozdzielczość i pełną gamę kolorystyczną.

Folia Flex / Flock

Metoda wykonywana za pomocą plotera tnącego i prasy termicznej. Z wyciętych wzorów wybiera się niepotrzebne elementy, a następnie przenosi na tekstylia przez prasowanie.

Folia Flex jest gładka, a Flock to wiskoza pokryta przyjemnym w dotyku meszkiem. Nadruki wykonane tą techniką charakteryzują się doskonałym kryciem, wysoką odpornością na pranie oraz elastycznością.

Folią Flex/Flock można znakować różne rodzaje tkanin. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących nanieść numery i napisy na odzież sportową.

Tampodruk

Technika druku bezpośredniego polegająca na przenoszeniu farby na dany przedmiot za pomocą silikonowego stempla czyli tamponu. Stosowany na nierównych oraz regularnych powierzchniach. Sprawdza się przy znakowaniu tworzyw sztucznych, gumy, szkła, metalu czy drewna. Tampodruk cechuje się wysoką rozdzielczością dzięki czemu sprawdza się przy bardzo małych nadrukach, które są praktycznie nie do usunięcia.