Przedstawiamy sprawdzone sposoby

Zamówiłeś u nas haftowane tekstylia? Zastanawiasz się, jak o nie zadbać by nie uszkodzić zdobień? Nie wiesz, jak czyścić ubrania z naszywkami lub jak prać swoje ubrania firmowe i robocze? Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak radzić sobie z produktami z aplikacjami, by ich nie uszkodzić i sprawić by przez wiele lat przetrwały w idealnym stanie.

Oferujemy najwyższej jakości usługi hafciarskie, a co za tym idzie, wykonywane przez nas tekstylia charakteryzuje wysoka wytrzymałość, odporność na ścieranie i przebarwienia. Najbardziej trwałą techniką zdobienia, odporną na deformację pod wpływem użytkowania, prania oraz czyszczenia jest haft komputerowy. Jednak niezależnie od sposobu wykonania haftu, dbając o ubrania warto dołożyć szczególnych starań, jeżeli chcemy, by służyły nam na lata. Sprawdź, jak prawidłowo obchodzić się z ubraniami z haftem, by zachować je w perfekcyjnym stanie jak najdłużej.

Jeżeli zamówiłeś u nas ubrania do własnej kolekcji odzieżowej, pamiętaj, by poinformować klienta, jak prać ubranie. Najważniejsze informacje umieść na odzieżowej metce, tak, by Twoi odbiorcy mieli szansę zachować ostrożność podczas prania i prasowania. Poprzez użycie na metkach właściwych symboli i informacji wskaż użytkownikom, jak prawidłowo zadbać o ubrania z elementami haftu i zdobień. Zamieść instrukcję, która pozwoli uniknąć im przykrych niespodzianek podczas prania i suszenia.

  1. Materiał. Nim wrzucisz swoje ubranie do pralki i wybierzesz program, sprawdź, z jakiego materiału wykonana jest odzież. Haft na tkaninę mógł zostać naniesiony najbardziej trwałą techniką, ale jeżeli temperatura prania uszkodzi sam materiał, haftowi to nie pomoże. Zwróć więc uwagę, na to, co pierzesz i podążaj za wskazaniami producenta odzieży. Czy jest to bawełna, którą można prać w zależności od typu materiału w 40˚C, 60˚C lub nawet 90˚C, czy też len, który dobrze znosi pranie w 40-60˚C. Włókna syntetyczne (np. wiskoza) pierz w wodzie zimnej lub letniej (30-40˚C), zaś sztuczne włókna, takie jak poliester lub poliamid możesz zanurzyć nawet w gorącej wodzie (40-60˚C). Szczególną uwagę zwróć na tkaniny bardzo delikatne, jak np. jedwab. Należy prać go ręcznie w zimnej wodzie lub wybierając specjalny program przeznaczony do wrażliwych tekstyliów.
  2. Typ haftu. Temperaturę prania dostosuj również do typu haftu, jakim oznaczona jest Twoja odzież. Jeżeli zdecydowałeś się na haft komputerowy, to z pewnością wiesz, że znosi bardzo dobrze nawet wysokie temperatury prania. Oznaczone nim bawełniane ręczniki mogą być prane z powodzeniem nawet w 95˚C, jak to się dzieje regularnie np. w przemyśle hotelarskim. Haft komputerowy prany nawet wielokrotnie w takich warunkach wciąż zachowuje swoje kształty i kolory.
  3. Proszki i płyny. W przypadku prania odzieży zdobionej haftem komputerowym nie musisz obawiać się o negatywny wpływ środków piorących. Nici, których używamy w HFT71 nie tracą swojego połysku nawet po wielokrotnym praniu, są również odporne na działanie silnych detergentów. Możesz więc na przykład prać z powodzeniem swoją znaczoną odzież roboczą, stosując środki odplamiające i nie martwić się tym, że haft będzie podatny na zniszczenia.
  4. Inne przypadki. Jeżeli Twoją odzież zdobią aplikacje hafciarskie lub zdecydowałeś się na haft przestrzenny (3D), pamiętaj o ogólnej zasadzie dotyczącej prania: wszystkie ubrania warto zawsze wrzucić do pralki na wewnętrznej stronie. Te, które ozdobione zostały haftem lub naszywkami, tym bardziej! Pozwala to dodatkowo zabezpieczyć wrażliwe elementy przed nadmiernym tarciem o powierzchnię bębna pralki oraz o inne prane tekstylia. Pranie na lewej stronie pozwala uniknąć ścierania się naszych zdobień, chroni również szczególnie haft przestrzenny przed rozwarstwieniem lub zahaczeniem o niebezpieczne detale, takie jak zamki, haftki, guziki lub sznurki, mogą one bowiem doprowadzić do uszkodzenia zdobień.
  5. Woreczki. Jest jeszcze jeden sposób, który pozwoli Ci zadbać o haftowane ubrania! Jeżeli chcesz uniknąć zaciągnięć na przestrzennym hafcie oraz nie doprowadzić do innych uszkodzeń delikatnych części ubrania, pierz swoje części garderoby w woreczkach. W sklepach drogeryjnych dostępne są różne rozmiary zapinanych na zamek, bezbarwnych, lekkich pokrowców, w których można schować ubrania ozdobione haftem podczas prania. Zabezpieczą one dodatkowo wrażliwe tekstylia, same zaś są bardzo odporne na zużycie, wyciągnięte z pralki schną zaś błyskawicznie!
  6. Suszenie. Nici stosowane w hafcie komputerowym przez naszą firmę są również odporne na wysokie temperatury podczas suszenia ubrań w suszarce bębnowej lub bezpośrednio na słońcu. Nie obawiaj się więc o elementy haftowane podczas suszenia, nie utracą one swoich kolorów pod wpływem wysokiej temperatury, nie staną się też bardziej podatne na ścieranie.
  7. Prasowanie. Nie musisz uciekać się do wyrafinowanej ekwilibrystyki, chcąc wyprasować ubrania z haftem. Pamiętaj, że każdą odzież warto prasować na lewej stronie, co chroni tkaninę i zapobiega pozostawieniu na ubraniu śladów żelazka. Haft komputerowy może być jednak prasowany nawet w wysokich temperaturach. Jeżeli prasujesz znajdujący się na prawej stronie ubrania haft przestrzenny lub naszycie, użyj ściereczki, która dodatkowo zabezpieczy delikatne elementy oraz pozwoli równomiernie działać żelazkiem na zdobienie i tkaninę, na której wykonany jest haft.

Zobacz również Jak prać i dbać o ubrania z nadrukiem?

Udostępnij na swojej platformie

To może Cię zainteresować

Przejdź do góry