O nas

HFT71 to firma z Wrocławia, która oferuje kompleksową obsługę zamówień, rozpoczynając od produkcji odzieży w Bangladeszu, przez sprzedaż produktów gotowych pod zdobienia, wykonywanie dekoracji na towarach własnych lub powierzonych, aż po wysyłkę do Klienta końcowego, a także obsługę modelu biznesowego POD, czyli druku na żądanie.

Kroki milowe

2012:

jednoosobowa działalność gospodarcza z jedną hafciarką,

2018:

wejście do międzynarodowej grupy tekstylnej TB International,

2019:

przeprowadzka do 4500 m2, aby połączyć haft, sitodruk,drukarnię cyfrową i dział VAS,

2022:

kompleksowe centrum realizacji: SP, DTG, EMB, DTF, VAS
zatrudniające 200 pracowników,

2024:

przeprowadzka do nowej hali produkcyjno-magazynowej
o powierzchni 11 500 m2

Jak to się zaczęło?

Nasza historia rozpoczęła się w 2012 roku we Wrocławiu, kiedy to młody człowiek nie tylko odważył się marzyć, lecz także podjął decyzję o realizacji swoich pragnień.

Ten młody człowiek to Robert Zachar,
obecnie prezes i aktywny CEO firmy HFT71.

Zaczynając własną działalność gospodarczą, która wówczas była jednoosobowym przedsięwzięciem, niosłem ze sobą nie tylko obawy, ale również nadzieję na przyszłość. Od dłuższego czasu nurtowała mnie pasja do sztuki haftu komputerowego, a zgłębianie tej dziedziny stanowiło dla mnie źródło przyjemności, nie obowiązku.

Być może to właśnie ta pasja pobudziła mnie do podjęcia decyzji o uczynieniu z niej ścieżki życiowej, co natychmiast skłoniło mnie do podejmowania konkretnych działań. – Wspomina z uśmiechem.

Pierwszą jednogłowicową hafciarkę kupiłem w celu rozwijania swoich umiejętności, jako hobby.

Jednakże rosnące zainteresowanie tworzonymi przeze mnie zdobieniami skłoniło mnie do założenia własnej firmy.

Wiedziałem, że polski rynek zdobienia odzieży potrzebuje produktów wysokiej jakości, a zwłaszcza doskonałych haftów. Moje dotychczasowe osiągnięcia w tej dziedzinie pozwoliły mi uwierzyć, że polski rynek potrzebuje właśnie mnie. – Śmieje się, przypominając sobie te chwile.

W 2012 roku udałem się więc do Urzędu Miasta Wrocław i zarejestrowałem swoją pierwszą firmę pod nazwą zhaftujsie.pl.

Pamiętam, że otrzymywałem wiele zgłoszeń od osób fizycznych, jak również od firm, które chciały spersonalizować swoją odzież. Czułem narastającą ekscytację. W miarę upływu czasu okazało się, że nie mogę już sam sprostać ilościom napływających zamówień, dlatego rozpocząłem proces zatrudniania pracowników.

W 2015 roku firma przekształciła się z jednoosobowej działalności gospodarczej w przedsiębiorstwo handlowo-usługowe, a w 2018 roku zmieniła swoją nazwę na HFT71.

Wszystko, co dzisiaj oferujemy naszym klientom, jest wynikiem naszej zdolności dostosowywania usług do potrzeb rynku. – podkreśla Robert Zachar. Z małej hafciarni przekształciliśmy się w prawdziwe przedsiębiorstwo produkcyjne.

Nasz park maszynowy wyposażony jest obecnie w 62 głowice do haftu komputerowego, 4 karuzele do sitodruku oraz 6 drukarek cyfrowych Kornit Atlas MAX z najnowocześniejszą technologią umożliwiającą druk bezpośrednio na odzieży metodą wet-on-wet, a także wbudowaną technologią XDi do tworzenia nadruków wypukłych.