Haft Komputerowy – powody, dla których warto go stosować

Haft komputerowy cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? To przede wszystkim znakomity efekt dekoracyjny oraz imponująca trwałość – niewiele technik zdobienia i znakowania może mu dorównać. I to nie koniec korzyści, jakich możemy się spodziewać, wybierając haft komputerowy.

Zalety haftu komputerowego

Haft komputerowy polega na odwzorowaniu motywu na materiale ściegami hafciarskimi przy pomocy programu komputerowego. Jego zastosowanie dostarcza niemal nieograniczonych możliwości – jesteśmy w stanie odwzorować z wielką dokładnością dowolny motyw i to w szerokiej gamie kolorystycznej. Owe możliwości precyzyjnego odwzorowywania to pierwsza z zalet haftu komputerowego.

Haft komputerowy to także różnorodność. Możemy wybrać tradycyjny haft płaski, który prezentuje się wyjątkowo elegancko, lub bardziej nowoczesny haft przestrzenny 3D. Do tego haft pętelkowy chenille, a także aplikacje hafciarskie oraz naszywki. Wybór rodzaju haftu pod względem oczekiwanego efektu dekoracyjnego, czy przeznaczenia produktu nie sprawia żadnego kłopotu.

Inne zalety? Otóż technika ta pozwala również na tworzenie zdobień tkanin prezentujących się niezwykle efektownie, elegancko, wręcz ekskluzywnie, dlatego to doskonała propozycja zarówno przy tworzeniu kolekcji ubrań, jak i produktów reklamowych klasy premium. Haft możemy wykonać na dowolnym elemencie garderoby – bluzie, czapce, jeansach, a także na dodatkach, np. torbach, czy na butach. Haft sprawdzi się także na większości materiałów. Możemy zatem swobodnie sięgnąć po polar, filc, bawełnę, a nawet skórę.

Wreszcie haft komputerowy umożliwia personalizację odzieży oraz znakowanie firmowych produktów, np. hotelowych ręczników.

Haft komputerowy – ogromna wytrzymałość

Powodem, dla którego z pewnością warto postawić na haft komputerowy, jest jego trwałość, odporność na ścieranie, przebarwienia, blaknięcie, czy pranie. Dlatego ta właśnie technika zdobienia tkanin tak doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku odzieży. Hafty możemy z powodzeniem wykonać na ręcznikach, które wymagają częstego prania w wysokich temperaturach, a także na butach i plecakach, a zatem elementach narażonych na intensywne użytkowanie.

Wysoka precyzja haftowania komputerowego

Jak już wspomnieliśmy, haft komputerowy pozwala odwzorować na materiale dowolny motyw w szerokim wachlarzu kolorystycznym. Firmowe logo, motyw roślinny, skomplikowany, kolorowy wzór – w przypadku haftu komputerowego ograniczenia praktycznie nie istnieją. O precyzję zadba program komputerowy, który po zapisie pożądanych parametrów steruje pracą maszyny hafciarskiej.

Haft komputerowy a ekologia

Haft komputerowy to w pełni ekologiczny proces produkcyjny. Ten argument jest chyba najbardziej aktualny i coraz częściej brany pod uwagę. Podczas pracy maszyn hafciarskich nie są emitowane żadne gazy, pyły, czy inne substancje szkodliwe dla ludzi bądź środowiska. Nici i materiały są certyfikowane, a farby czy rozpuszczalniki nie mają tutaj żadnego zastosowania.

Haft komputerowy – Wrocław

Haft komputerowy to także szybki czas realizacji projektu. Nasza firma z siedzibą we Wrocławiu dysponuje nowoczesnym sprzętem gwarantującym zarówno szybki, jak i najwyższej jakości efekt zdobienia. Co więcej, nasz zespół projektantów sprosta najbardziej wymagającym realizacjom.

Haft komputerowy – cena

Wymieniając zalety haftu komputerowego, z pewnością na uwagę zasługuje jego cena – ta pozostaje niezmiennie konkurencyjna. Wystarczy sprawdzić nasz cennik.

Udostępnij na swojej platformie

To może Cię zainteresować

Przejdź do góry