Inspiracje modowe – realizacje na sitodruku

Marzysz o oryginalnej, zupełnie niepowtarzalnej kolekcji ubrań? A może masz pomysł na wyjątkowy projekt, tylko zastanawiasz się, jak go zrealizować? Podpowiadamy – sitodruk sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. To jedna z najpopularniejszych technik zdobienia tkanin (a także innych materiałów, np. plastiku, czy papieru). Jak zrobić oryginalne zdobienie na odzieży, butach, torbie, czy plecaku? Na czym dokładnie polega metoda sitodruku? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Praktycznie nieograniczone możliwości sitodruku

Co to takiego sitodruk? Jak już wspomnieliśmy, sitodruk to popularna technika zdobienia różnego typu materiałów, w tym tkanin, zatem sprawdzi się w przypadku ubrań oraz innych elementów garderoby. Po rozwiązanie to sięgają zarówno producenci odzieży, jak i jej użytkownicy, którzy poszukują sposobu na wyróżnienie się w tłumie poprzez oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju ubrania. Jeśli zatem chcesz spersonalizować swoją garderobę – ubrania, buty, torbę, czy plecak – postaw na sitodruk. Możesz zrealizować swój własny projekt lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zaprojektują dla Ciebie dowolny motyw, w dowolnym rozmiarze (tutaj można zrealizować nawet bardzo duże odwzorowania) i we wszystkich kolorach.

Do wyboru masz sitodruk bezpośredni lub termotransferowy. Pierwszy z nich wykorzystuje matryce wykonane z gęstej siatki oraz rakle. Farba jest tutaj przeciskana przez matryce i dociskana za pomocą rakli – bezpośrednio na tkaninę. Sitodruk termotransferowy polega natomiast na nanoszeniu wzorów w odbiciu lustrzanym na papier transferowy, a następnie wprasowywaniu ich na materiał za pomocą prasy termicznej (tutaj konieczne jest zaopatrzenie się w papier i prasę lub, łatwiej, skorzystanie z profesjonalnych usług w tym zakresie). Uzyskany w ten sposób nadruk ma gładką, lekką połyskująca powierzchnię.

Wiele rodzajów farb sitodrukowych dostarcza niemal nieograniczonych możliwości w zakresie realizacji nadruku. Możesz wybrać m.in. farby specjalne, np. fosforyzujące, perłowe, lustrzane, czy też 3D, w pełni lub jedynie częściowo kryjące. Nadruki mogą być realizowane w pełnej gamie kolorystycznej, bez problemu uzyskasz także pełne nasycenie i wysoką intensywność barw. Stąd też sitodruk to technika, która umożliwia stworzenie praktycznie każdego odwzorowania. Różnorodność stosowanych barw to niemal nieograniczone możliwości twórcze i… prawdziwa inspiracja dla tworzenia wyjątkowych projektów.

Sitodruk – zalety

Wiesz już, na czym polega sitodruk i jak zrobić oryginalne zdobienie, np. na ubraniach. A dlaczego warto sięgnąć po tę właśnie technikę? Kluczowe zalety sitodruku to:

  • dostępność – znalezienie firmy, która wykona wysokojakościowy nadruk metodą sitodruku, nie stanowi żadnego problemu; co więcej, wykonanie nadruku możesz zlecić online,
  • możliwość stworzenia czegoś oryginalnego i wyjątkowego – koszulka z wybranym odwzorowaniem lub nadrukowanym zdjęciem czworonożnego pupila będzie fantastycznym prezentem!
  • wyjątkowa trwałość – sitodruk nie spierze się i nie wyblaknie na słońcu, a dzięki swojej wytrzymałości sprawdzi się zarówno na codziennych ubraniach, jak i torbach, plecakach, akcesoriach turystycznych oraz odzieży sportowej,
  • różnorodność uzyskanego efektu, dzięki dostępności różnych rodzajów farb sitodrukowych,
  • opłacalność metody zarówno w przypadku pojedynczej koszulki, jak i całej kolekcji.

Uniwersalne rozwiązanie – sitodruk

Sitodruk może być stosowany na wielu materiałach i jest opłacalną metodą niezależnie od ilości realizacji (jednak koszt jednostkowy przy dużych zamówieniach jest znacznie niższy, zatem najkorzystniejsze będzie nadrukowywanie większych serii). To propozycja dla klientów indywidualnych oraz producentów odzieży. Metoda sitodruku może być też z powodzeniem wykorzystywana do produkcji gadżetów reklamowych – odzieży, czapek, toreb, plecaków, kubków etc.

Udostępnij na swojej platformie

To może Cię zainteresować

Przejdź do góry