Zdobienie odzieży – kiedy jakie wybrać?

Zdobienie odzieży to doskonały sposób na uzyskanie niebanalnych, niepowtarzalnych ubrań i dodatków. Poza tym to ważny element identyfikacji wizualnej marki, dlatego często korzystają z niego firmy z różnych branż. Jednak bardzo ważny jest dobór odpowiedniej metody zdobienia. Co należy wziąć pod uwagę, tworząc projekt? Podpowiadamy!

Co trzeba uwzględnić przy wyborze zdobienia?

Istnieje wiele metod zdobienia. Do najpopularniejszych należą techniki takie jak haft komputerowydruk cyfrowy czy sitodruk. Można też postawić na modne, bardzo dekoracyjne cekiny (naszywane lub naklejane). Przy wyborze kieruj się oczywiście własnym gustem oraz wizją, jednak uwzględnij również aspekt czysto techniczny. Dostosuj zdobienie do przeznaczenia danej rzeczy oraz docelowego miejsca użytkowania. Rozważ, czy będzie ona narażona na zróżnicowane warunki atmosferyczne i termiczne. Ponadto zastanów się, jak częstego prania wymaga konkretny element garderoby.

Na przykład odzież sportową czy pracowniczą trzeba prać dość często, a przy tym bywa ona poddawana intensywnej eksploatacji. Ubrania codzienne są zwykle łagodniej traktowane. Znaczenie ma też charakter nadruku – cekiny raczej nie sprawdzą się w miejscu pracy, ale w kreacjach wieczorowych – jak najbardziej!

Haft płaski i haft 3D dla miłośników oryginalności 

Haft chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Szczególnie, że to zdobienie odzieży występujące w różnych wariantach. Klasyczny haft płaski prezentuje się niezwykle efektownie. Warto wybrać go, gdy chcesz, aby dana rzecz zyskała oryginalny, ekskluzywny wygląd. Umożliwia też personalizację odzieży. Stosuje się go na niemal wszystkich tkaninach, w tym na bawełnie, filcu, polarze czy skórze. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się choćby haftowany jeans. Haft ze względu na swój elegancki wygląd nadaje się do zdobienia odzieży firmowej (np. koszul) czy ubrań premium. Można go nanieść nawet na obuwie i torby.

Z kolei nowoczesny haft 3D największe wrażenie robi na czapkach i bluzach. Daje on ciekawy efekt przestrzenny. Świetnie prezentuje się na młodych osobach czy w swobodnych stylizacjach. Haft pętelkowy chenille (wypukły i puszysty) to znakomita ozdoba ubrań dla dzieci. 


Sprawdź szczegóły naszej oferty!

Zdobienie odzieży


Cekiny jako drobny akcent na co dzień lub na specjalne okazje

Aplikacje z cekinów to wymagające, ale bardzo stylowe ozdoby. Na co dzień wybieraj niewielkie cekinowe elementy, za to w intensywnych kolorach. Świetnie spiszą się na t-shirtach czy bluzach. Mają raczej młodzieżowy charakter, dlatego lepiej nie nosić ich np. do pracy. Jednak cekiny mogą również zdobić wieczorowe kreacje i akcesoria. Tutaj idealnie wypadną barwy takie jak uniwersalna czerń, złoto i srebro. Pięknie prezentują się również czerwone aplikacje, które wspaniale podkreślą urodę zarówno blondynek, jak i brunetek. Tego typu motyw dekoracyjny warto zastosować na sukienkach oraz marynarkach. Pięknie wypadnie także na torebce czy butach.

Druk cyfrowy oraz sitodruk, czyli techniki do zadań specjalnych

Zarówno druk cyfrowy, jak i sitodruk to metody pozwalające na uzyskanie trwałych, odpornych na wilgoć czy promienie UV zdobień. Dlatego zdecyduj się na jedną z nich, aby ozdobić odzież sportową, turystyczną lub pracowniczą. Nadruki zniosą nawet częste pranie oraz użytkowanie w niesprzyjających warunkach. Ze względu na ich uniwersalność stosuje się je także do zdobienia codziennych ubrań. Druk cyfrowy umożliwia m.in. znakomite odwzorowanie zdjęcia. Obie techniki nadają się do stosowania na każdym typie materiału.

Udostępnij na swojej platformie

To może Cię zainteresować

Przejdź do góry