Oryginalne zdobienie odzieży – sprawdź, dlaczego warto to robić!

Nadruki reklamowe na odzieży wielu osobom nie kojarzą się zbyt dobrze. Warto jednak pamiętać, że nachalna reklama jest jedynie domeną źle zaprojektowanych ubrań. Przemyślane nadruki lub hafty potrafią znacznie podbudować wizerunek danej marki, dzięki czemu stanowią doskonałą dźwignię marketingową. Sekretem jest tworzenie użytecznych i modnych rzeczy, których noszenie jest czystą przyjemnością.

Dlaczego warto zdecydować się na zdobienie odzieży?

Nadruki i hafty na odzieży często bywają niedoceniane, tymczasem odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu wizerunku marki. Ich noszenie można uznać za część psychologii zakupowej. Logo konkretnej firmy klienci często widują na elementach czyjejś odzieży, dzięki czemu zapada im głęboko w pamięci. W efekcie, kiedy będą kiedyś potrzebowali usług z danej branży, można mieć pewność, że pierwsze co im się przypomni, to właśnie Twoja firma.

Koszulki z nadrukiem na różne okazje oraz odzież firmowa ma również inne aspekty praktyczne. Klientom często łatwiej jest odszukać sprzedawcę, jeśli ma on na sobie firmową koszulkę lub koszulę, którą łatwo wyłowić wzrokiem pośród innych osób. Podobnie jest w przypadku grupowych wyjazdów – jeśli wszystkich uczestników łączy ten sam element ubioru, łatwiej odnaleźć się w tłumie innych osób. Dodatkowo warto zadbać, aby odzież była nie tylko użyteczna, ale również modna, dzięki czemu bardziej przykuwa uwagę i pozostaje w pamięci na dłużej.

Jak dobrze zaprojektować nadruki na odzieży?

Ozdabianie odzieży to zadanie, które wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności praktycznych, ale również wyczucia stylu. Ważne, aby firmowe koszulki, bluzy lub koszule były zaprojektowane z pomysłem, aby ich noszenie było przyjemne dla użytkowników. Krzykliwe hasła pokaźnych rozmiarów to już przeszłość. Obecnie stawia się na funkcjonalność, aby produkowana odzież mogła być noszona w wielu sytuacjach, co powala dotrzeć grafice do szerszego grona odbiorców.

Dodatkowo warto zadbać, aby druk lub haft na odzieży wykonany był na dobrym jakościowo materiale. Ma to kluczowe znaczenie w odbiorze odzieży przez klientów. Chyba nikt nie chce być kojarzony z tandetnymi ubraniami wątpliwej jakości. Lepiej więc zainwestować w lepsze tkaniny, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również wygodnie noszą.

Zdobienie odzieży – poznaj dostępne techniki

Ozdabianie odzieży to inwestycja w zwiększenie rozpoznawalności marki. Warto więc zadbać o gustowne, firmowe nadruki na odzieży pracowników. Niezwykle popularne są tradycyjne T-shirty, koszulki polo, bluzy, koszule, czapki, a nawet fartuchy gastronomiczne. Do zdobienia odzieży wykorzystywane są różne techniki. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Haft komputerowy to jedna z najczęściej spotykanych metod zdobienia ubrań. Dzięki zaawansowanej technice komputerowej wykonanie haftu jest możliwe bez udziału pracy ludzkich rąk. Do wykonania zdobienia potrzebny jest jedynie specjalny program komputerowy, który umożliwia projektowanie i odwzorowanie ścięgna hafciarskiego na tkaninie.

Hafty odzieżowe

Największą popularnością wciąż cieszy się tradycyjny haft płaski, jednak coraz więcej osób decyduje się na haft przestrzenny, którego wzór wykonany jest w technice 3D. Efekt ten uzyskuje się, dzięki wykorzystaniu pianki hafciarskiej oraz specjalnego ściegu, dzięki czemu wzór lekko odstaje od wybranego fragmentu odzieży. Na ubraniach często można też spotkać zdobienie wykonane haftem pętelkowym z włóczki. Uzyskany efekt jest wypukły oraz puszysty, dlatego przyciąga spojrzenia.

Druk na ubraniach

Wśród najczęściej wybieranych metod zadrukowania odzieży wyróżnia się druk cyfrowy oraz sitodruk. Nadruk cyfrowy wykonany techniką DTG (Direct To Garment) w praktyce oznacza wykonywanie nadruku bezpośrednio na tkaninie. Wybrany jej fragment wprowadza się do drukarki na specjalnej podkładce, gdzie wykonywany jest zadruk prosto z projektu w programie komputerowym. Następnie wzór utrwala się na odzieży w specjalnej prasie, która wgrzewa wybrany nadruk w tkaninę.

Sitodruk to jedna z najstarszych metod tworzenia nadruków. Do wyboru masz jego 2 rodzaje – bezpośredni i termotransferowy. Sitodruk bezpośredni to jedna z najtańszych metod wykonywania nadruków, co jednak nie wpływa na pogorszenie ich jakości. Zaletą takiego rozwiązania jest trwałość i duża uniwersalność, ponieważ zdobienie można wykonać na wszystkich rodzajach tkanin.

Z kolei termotransfer sitowy umożliwia transfer nadruku na trudno dostępnych elementach tkanin. Możliwość wykonania wielokolorowych zdobień sprawia, że nadruki są trwałe, dzięki czemu zdobiona odzież reprezentuje najwyższą jakość.

Postaw na najnowocześniejsze techniki zdobienia ubrań i stwórz niesamowite odsłony swoich kolekcji!

Udostępnij na swojej platformie

To może Cię zainteresować

Przejdź do góry